Q&A - podróżowanie do Dubaju

Jak wygląda obecnie sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Dubaju?


Na dzień 5 października 2020 r. w oficjalnym zestawieniu zgłoszono łącznie 10 252 aktywnych przypadków koronawirusa w całych ZEA, nie ma jednak dokładnych danych dotyczących konkretnie potwierdzonych przypadków w samym Dubaju.

Jak wyglądają obecnie połączenia lotnicze z Dubajem ?

Na październik istnieje wiele międzynarodowych rozkładów lotów do i z Dubaju.

Oficjalna strona internetowa lotniska w Dubaju potwierdza, że Emirates Airlines wznowiły regularne operacje w DXB Terminal 3, a wszystkie inne linie lotnicze obsługują albo Terminal 2 albo Terminal 3. Międzynarodowy port lotniczy w Dubaju obsługuje międzynarodowe odloty i przyloty od 7 lipca 2020 roku.

Czy wolno mi teraz lecieć do Dubaju?

Loty do Dubaju są obecnie możliwe. We wtorek, 7 lipca 2020 roku, pierwsza partia międzynarodowych gości wylądowała na międzynarodowym lotnisku w Dubaju i została ciepło przywitana przez urzędników lotniska. Pierwsi międzynarodowi goście, którym zezwolono na wjazd do Dubaju, przylecieli z takich miast jak Kair, Amsterdam i Londyn.

Powracający mieszkańcy mogą polecieć do Dubaju od 22 czerwca 2020 roku. Istnieje kilka wymagań, które należy spełnić, zgodnie z dyrektywą Najwyższego Komitetu Zarządzania Kryzysami i Katastrofami:

 • Mieszkańcy są zobowiązani do dokonania wstępnej rezerwacji na loty dowolnej linii lotniczej, pod warunkiem, że linia uzyskała zgodę koordynowaną przez Generalną Dyrekcję ds. Rezydencji i Spraw Zagranicznych (GDRFA Dubaj) i linię lotniczą.

 • Rezydent musi wypełnić "Formularz oświadczenia zdrowotnego" przed podróżą, aby potwierdzić, że nie ma objawów COVID-19.

 • Po przybyciu na lotnisko w Dubaju rezydenci są zobowiązani do poddania się badaniu PCR.

 • Rezydent musi zarejestrować swoje pełne dane w aplikacji COVID-19 DXB smart dostępnej online po przyjeździe i przed opuszczeniem terminalu.

 • Mieszkańcy wjeżdżający do Dubaju powinni poddać się kwarantannie w domu do czasu otrzymania wyników testu COVID-19. Jeśli wynik testu będzie pozytywny, będą musieli izolować się w domu przez 14 dni.

Kiedy Dubaj ponownie otworzy się na turystów?

Dubaj jest obecnie otwarty dla międzynarodowych turystów.

Najwyższy Komitet Zarządzania Kryzysowego i Katastrofami w komunikacie prasowym stwierdził, że od 7 lipca 2020 roku Dubaj zacznie przyjmować zagranicznych turystów. Chcąc odwiedzić Dubaj są oni jednak zobowiązani do spełnienia pewnych wymogów, wśród których znajdują się:

 • Posiadanie ważnego ubezpieczenia zdrowotnego, aby móc wjechać do kraju.

 • Pobranie aplikacji COVID-19 DXB i zarejestrowanie na niej swoich dane.

 • Wypełnienie "Formularza oświadczenia zdrowotnego" przed wyruszeniem w podróż.

 • Wykonanie testu PCR o maksymalnej ważności 4 dni (96 godzin) przed datą wyjazdu. Po przylocie na lotnisko w Dubaju turyści będą musieli okazać dowód, że nie są zarażeni wirusem. Jeśli nie będzie w stanie przedstawić dowodu, zostanie poddany testowi PCR na lotnisku w Dubaju.

 • Wszystkie przyloty zostaną poddane badaniom termicznym. Poddawane są również dodatkowym testom w przypadku podejrzenia, że COVID-19 jest dodatni.

 • Jeżeli wynik testu COVID-19 będzie pozytywny, turyści będą musieli na własny koszt odizolować się w placówce instytucjonalnej zapewnionej przez rząd na 14 dni.

 • Międzynarodowi turyści posiadający certyfikat COVID-19 negatywny będą zwolnieni z konieczności poddania się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie po przyjeździe.

Czy podróżowanie do Dubaju jest bezpieczne?

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) przyjęły mieszane podejście cywilno-wojskowe w walce z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa. Początkowo podejście to było możliwe dzięki 24-godzinnemu rządowemu ograniczeniu swobody poruszania się, z wyjątkiem tych, które były zwolnione z obowiązku posiadania rządowego zezwolenia.

Obecnie uchylono 24-godzinną dyrektywę w sprawie pozostawania w domu. Od 24 kwietnia mieszkańcy mogą poruszać się bez zezwolenia w godzinach od 06.00 do 22.00; ograniczenia w poruszaniu się w godzinach od 22.00 do 06.00 pozostają w mocy i jedyne wyjątki dotyczą nagłych przypadków medycznych.

Połączenie tych surowych środków i przychylnego nastawienia kraju do techniki i nauki sprawiło, że ZEA są chwalone przez ekspertów w dziedzinie zdrowia jako jeden z krajów, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o postępowanie w przypadku pandemii. Wskaźnik śmiertelności w Emiratach jest jednym z najniższych na świecie, co prawdopodobnie wynika z wysokiego wskaźnika testowania, wieku ludności i możliwości oddziałów intensywnej terapii.

Jak obecnie wygląda sytuacja związana z zamykaniem obiektów w Dubaju?

Prawie wszystkie sektory w Dubaju są obecnie otwarte. Centra handlowe, placówki handlowe, plaże publiczne, hotele, restauracje, kina, a nawet miejsca kultu religijnego zostały ponownie otwarte w Dubaju z zastosowaniem masek, które stały się obowiązkowe. Od lipca biura rządowe również powróciły do 100 procent pojemności.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek obawy dotyczące bezpieczeństwa i higieny podczas pandemii, proszę się pocieszyć faktem, że w związku z ponownym otwarciem granic Dubaju dla odwiedzających, władze Dubaju wprowadziły pieczęć Dubai Assured dla każdego hotelu, restauracji, lokalu gastronomicznego i atrakcji jako warunek wstępny do wznowienia działalności. Stempel Dubaj Assured przyznawany jest wyłącznie tym zakładom, które spełniają surowe wymogi bezpieczeństwa i higieny obowiązujące w ZEA.


Ostatnie posty

© 2020 by MK Business Link

 • Facebook Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Google+ Social Icon

FOLLOW US:

 • w-facebook
 • Twitter Clean