Arabia Saudyjska otwiera się na biznes i kusi potencjałem


Arabia Saudyjska to kraj, który dla wielu wciąż brzmi obco i nieosiągalnie. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej, o czym warto wiedzieć, jeśli chce się przenieść swój biznes na wyższy poziom.

Dzięki stabilnej sytuacji gospodarczo-ekonomicznej, kraj ten oferuje ogromne możliwości rozwoju dla zagranicznych firm, szczególnie w branży hotelarskiej. Wprowadzone w ostatnim czasie wizy turystyczne to potwierdzenie, że realizacja planu Vision 2030, czyli uniezależnienie się od wpływów z ropy naftowej, a nacisk na ambitny rozwój turystyki, jest traktowane bardzo poważnie.

Inne zmiany społeczno-obyczajowe zachęcające turystów do odwiedzin to umożliwienie kobietom samodzielnego podróżowania, możliwość wynajęcia pokoju przez parę pozamałżeńską, czy też zniesienie nakazu noszenia abaji przez turystki (wciąż muszą jednak zakrywać ramiona i kolana).

Taki obrót spraw oznacza jedno – sektor hotelarski kwitnie. Tylko na sezon 2019/2020 zaplanowano powstanie prawie 150 hoteli i oddanie do użytku 55 tys. nowych pokoi, co stanowi dopiero początek dynamicznych zmian i rozwoju jaki zajdzie w tym kraju na przestrzeni najbliższych lat. Wniosek? To właśnie teraz nadszedł doskonały czas dla polskich przedsiębiorców dostarczających rozwiązania hotelowe, aby znaleźć w tym regionie miejsce dla siebie i swoich produktów.

Odbywające się w marcu przyszłego roku, w mieście Jeddah, targi The Hotel Show Saudi Arabia to okazja na bezpośrednie spotkanie z rynkiem Bliskiego Wschodu, zaprezentowanie swoich produktów, nawiązania biznesowych znajomości i zdobycie lukratywnych kontraktów z największymi markami hotelowymi.

Dlaczego The Hotel Show Saudi Arabia to ogromna szansa dla polskich firm?

 • To jedne z największych i najbardziej prestiżowych targów hotelarskich na Bliskim Wschodzie.

 • Show odwiedzi ponad 7,000 topowych inwestorów, managerów, deweloperów, właścicieli hoteli, architektów i innych zainteresowanych biznesem hotelowym i szukaniem nowych rozwiązań hotelarskich.

 • To świetna okazja do nawiązania kontaktów biznesowych i poznania potencjalnych kupców ze światowych brandów, jak Marriott, Hilton, EMAAR, Fairmont, Saudi Bin Ladin, Sofitel, i wiele innych.

 • Polska jest pozytywnie postrzegana w Arabii Saudyjskiej – europejska jakość za nieco niższą cenę niż produkty zachodnie, co zapewnia dobry start polskim firmom.

 • Szeroki wachlarz poszukiwanych produktów i rozwiązań: wyposażenie wnętrz, oświetlenie, design, technologia, zabezpieczenia, tkaniny, podłogi oraz rozwiązania dla restauracji, spa, siłowni, zagospodarowania przestrzeni zewnętrznej.

 • Neom – projekt nowego miasta, korzystającego w 100% ze źródeł odnawialnej energii, do stworzenia którego poszukiwane będą firmy technologiczne.

 • Poprawa rozpoznawalności i prestiżu na arenie międzynarodowej wystawiających się firm.

Wzięcie udziału w targach może być naprawdę proste. MK Business Link, jako agent wyłączny Hotel Show Saudi Arabia, zachęca do zrobienia pierwszego kroku i zgłoszenia swojego zainteresowania targami. Agencja posłuży pomocą nie tylko w organizacji wyjazdu i stanowiska, ale również zaaranżowaniu spotkań z inwestorami, aby zmaksymalizować szansę na ciekawe kontrakty i projekty.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Zespół MK Business Link

#ArabiaSaudysjka #KSA #TheHotelShow #Targizagraniczne #Ekspansjazagraniczna #Internacjonalizacja #Targi

Ostatnie posty

© 2020 by MK Business Link

 • Facebook Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Google+ Social Icon

FOLLOW US:

 • w-facebook
 • Twitter Clean