ZEA wprowadza „Złote Karty” stałego pobytu


HH Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum - szejk arabski, emir Dubaju, premier i wiceprezydent ZEA ogłosił, że Zjednoczone Emiraty Arabskie wprowadziły program stałego pobytu „Złotej Karty” dla wybranych osób. Około 6800 osób z ponad 70 krajów skorzysta z programu w pierwszej turze wniosków. Nowy system jest skierowany do:

- zagranicznych inwestorów oraz przedsiębiorców

- zagranicznych specjalistów w dziedzinach medycyny, nauki, techniki oraz badań

- zagranicznych naukowców

- zagranicznych studentów

Wiza stałego pobytu zostanie rozszerzona na współmałżonka i dzieci posiadacza Złotej Karty. Dokładne kryteria zakwalifikowania się do programu nie zostały jeszcze opublikowane.

Nowa inicjatywa wygeneruje inwestycje zagraniczne oraz zachęci do przedsiębiorczości i przyciągnie najlepszych inżynierów, naukowców i studentów. Szacuje się, że obecnie inwestycje inwestorów zakwalifikowanych do programu są warte 100 mld Dh. Złota Karta przyczyni się do zwiększenia stabilności Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz umocnienia rynku nieruchomości w gospodarce. Większość emigrantów jest nastawiona na pobyt tymczasowy i przekazuje zarobione pieniądze na inwestycje lub oszczędności do innych krajów. Wprowadzenie Złotej Karty umożliwi postrzeganie Dubaju jako domu, a nie jako krótkotrwałego planu.

Program stałego pobytu to krok, który wzmocni pozycję ZEA na arenie międzynarodowej. Wprowadzenie go dla inwestorów i osób o wyjątkowym talencie w dziedzinie medycyny, inżynierii, nauki i sztuki jest uznaniem dla roli jaką odgrywają w rozwoju kraju.

#ZEA #Dubaj #ZjednoczoneEmiratyArabskie

Ostatnie posty

© 2020 by MK Business Link

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Google+ Social Icon

FOLLOW US:

  • w-facebook
  • Twitter Clean