ZEA wprowadza „Złote Karty” stałego pobytu

22.05.2019

 

HH Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum - szejk arabski, emir Dubaju, premier i wiceprezydent ZEA ogłosił, że Zjednoczone Emiraty Arabskie wprowadziły program stałego pobytu „Złotej Karty” dla wybranych osób. Około 6800 osób z ponad 70 krajów skorzysta z programu w pierwszej turze wniosków. Nowy system jest skierowany do:

- zagranicznych inwestorów oraz przedsiębiorców

- zagranicznych specjalistów w dziedzinach medycyny, nauki, techniki oraz badań

- zagranicznych naukowców

- zagranicznych studentów

 

Wiza stałego pobytu zostanie rozszerzona na współmałżonka i dzieci posiadacza Złotej Karty. Dokładne kryteria zakwalifikowania się do programu nie zostały jeszcze opublikowane.

 

Nowa inicjatywa wygeneruje inwestycje zagraniczne oraz zachęci do przedsiębiorczości i przyciągnie najlepszych inżynierów, naukowców i studentów. Szacuje się, że obecnie inwestycje inwestorów zakwalifikowanych do programu są warte 100 mld Dh. Złota Karta przyczyni się do zwiększenia stabilności Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz umocnienia rynku nieruchomości w gospodarce. Większość emigrantów jest nastawiona na pobyt tymczasowy i przekazuje zarobione pieniądze na inwestycje lub oszczędności do innych krajów. Wprowadzenie Złotej Karty umożliwi postrzeganie Dubaju jako domu, a nie jako krótkotrwałego planu.

 

Program stałego pobytu to krok, który wzmocni pozycję ZEA na arenie międzynarodowej. Wprowadzenie go dla inwestorów i osób o wyjątkowym talencie w dziedzinie medycyny, inżynierii, nauki i sztuki jest uznaniem dla roli jaką odgrywają w rozwoju kraju.

Please reload

Ostatnie posty

April 24, 2019

February 18, 2019

February 11, 2019

Please reload

© 2020 by MK Business Link

FOLLOW US:

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Google+ Social Icon