ZEA wprowadza „Złote Karty” stałego pobytu

May 22, 2019

 

HH Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum - szejk arabski, emir Dubaju, premier i wiceprezydent ZEA ogłosił, że Zjednoczone Emiraty Arabskie wprowadziły program stałego pobytu „Złotej Karty” dla wybranych osób. Około 6800 osób z ponad 70 krajów skorzysta z programu w pierwszej turze wniosków. Nowy system jest skierowany do:

- zagranicznych inwestorów oraz przedsiębiorców

- zagranicznych specjalistów w dziedzinach medycyny, nauki, techniki oraz badań

- zagranicznych naukowców

- zagranicznych studentów

 

Wiza stałego pobytu zostanie rozszerzona na współmałżonka i dzieci posiadacza Złotej Karty. Dokładne kryteria zakwalifikowania się do programu nie zostały jeszcze opublikowane.

 

Nowa inicjatywa wygeneruje inwestycje zagraniczne oraz zachęci do przedsiębiorczości i przyciągnie najlepszych inżynierów, naukowców i studentów. Szacuje się, że obecnie inwestycje inwestorów zakwalifikowanych do programu są warte 100 mld Dh. Złota Karta przyczyni się do zwiększenia stabilności Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz umocnienia rynku nieruchomości w gospodarce. Większość emigrantów jest nastawiona na pobyt tymczasowy i przekazuje zarobione pieniądze na inwestycje lub oszczędności do innych krajów. Wprowadzenie Złotej Karty umożliwi postrzeganie Dubaju jako domu, a nie jako krótkotrwałego planu.

 

Program stałego pobytu to krok, który wzmocni pozycję ZEA na arenie międzynarodowej. Wprowadzenie go dla inwestorów i osób o wyjątkowym talencie w dziedzinie medycyny, inżynierii, nauki i sztuki jest uznaniem dla roli jaką odgrywają w rozwoju kraju.

Please reload

Wyróżnione posty

Największe targi branżowe w Dubaju!

July 26, 2018

1/6
Please reload

Ostatnie posty