5 powodów dla których warto rozpocząć biznes w Emiratach


Zjednoczone Emiraty Arabskie to jedno z tych miejsc na świecie, w którym nie ma rzeczy niemożliwych. Tu najbardziej śmiała wizja architektoniczna czy infrastrukturalna znajdują swoje urzeczywistnienie. To właśnie w tym kraju z łatwo o dostęp do 1,5 mld populacji z trzech zupełnie różnych regionów świata. Tym samym Emiraty to doskonała lokalizacja dla przedsiębiorstw, którym zależy na szerokim dotarciu do rozległej siatki nowych klientów czy współpracowników, co z biegiem czasu pozwala na ekspansję na kolejne kraje z obszaru Bliskiego Wschodu a także pobliskie kontynenty Afryki i Azji.

Zjednoczone Emiraty Arabskie uznawane są za jedno z lepszych miejsc na świecie do prowadzenia biznesu. Doskonałym przykładem jest Dubaj, gdzie wskaźnik Optymizmu Konsumentów (WOK) jest wyższy aniżeli w Nowym Jorku, Londynie, Bangkoku, Paryżu, Tokio czy Mediolanie. Wskaźnik ten jest wiarygodną miarą nastrojów konsumentów na temat sytuacji gospodarczej i dobrze ilustruje potencjał jaki prezentuje ten rynek.

Aby rozpocząć jakąkolwiek działalność, w każdym zakątku świata niezbędne jest posiadanie odpowiedniej kadry pracowniczej, rozwiniętej infrastruktury, szeregu odbiorców, ale przede wszystkim powinno to być miejsce bezpieczne i pewne pod względem sytuacji polityczno- gospodarczej.

Poniżej przedstawiamy 5 powodów które przemawiają za tym, by to właśnie o Emiraty rozszerzyć swoją działalność.

1. Bezpieczeństwo

Zjednoczone Emiraty Arabskie wolne są od zamieszek czy agresywnych demonstracji, takich jakie w ostatnim czasie miały miejsce w innych krajach arabskich. Neutralność i czujność władz lokalnych pomagają zadbać o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców kraju.

Poziom przestępczości w ZEA jest bardzo niski, a poziom ich wykrywalności bardzo wysoki. Przy czym niewątpliwie skutecznie zniechęcający do jakichkolwiek wykroczeń jest też poziom kar. Między innymi dzięki temu kraj ten uznawany jest za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie.

2. Logistyka i infrastruktura

Zjednoczone Emiraty Arabskie mogą szczycić się znaczącą pozycją na rynku międzynarodowym handlu i transportu. Pomimo tego, że kiedyś kraj był jedynie wielką pustynią, to dziś jest to państwo, w którym handel wiedzie prym. Poza tym doskonałe usytuowanie Emiratów tj. położone środków centrum międzynarodowych traktów wymiany handlowej między Wschodem a Zachodem, zwiększa możliwości w transporcie.

Można wyróżnić 3 najbardziej rozwinięte gałęzie infrastruktury:

  • Powietrze (liczne lotniska, również wielkie lotniska na skalę światową, linie lotnicze, luksusowe udogodnienia na liniach pasażerskich, np. jedyny na świecie siedmiogwiazdkowy terminal). Międzynarodowe lotnisko w Dubaju jest strategicznie rozwojowym portem lotniczym na Expo 2020. Ma ono szanse stać się największym na świecie lotniskiem oraz centrum multilogistycznym o przepustowości 160 mln pasażerów oraz 12 mln ton ładunków rocznie.

  • Morze (porty morskie zapewniające komunikację nie tylko drogą powietrzną ale i morską do dalekich kierunków, zapewniają dużo większą przepustowość aniżeli samoloty). Jeden z większych portów mieszczących się w Dubaju, Jebel Ali, ze względu na swoje strategiczne położenie stanowi dostęp do rynku 2 miliardów konsumentów na 6 kontynentach. Jest do brama przepustowa do ponad 90 usługodawców żeglugowych łączących 140 portów na świecie.

  • Drogi (rozwinięta infrastruktura drogowa, kolejowa, rozbudowana sieć drogowa jako jedna z największych na skalę światową). Aktualnie położono kamień węgielny pod budowę nowej trasy metra 2020. Oczekuje się, że projekt będzie gotowy w 2018 roku. Wkrótce Dubaj będzie mieć 1200 kilometrowe połączenie z kolejowej sieci Etihad. Kolejna sieć kolejowa GCC o długości 2117 km łączyć będzie wszystkie sześć krajów zatoki. Transport towarów będzie łatwiejszy dla ZEA, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Kataru, Bahrajnu oraz Omanu. W chwili obecnej prowadzone są prace nad 500 km sieci dróg i 120 wielopoziomowymi węzłami. Inwestycja ta pochłonie 12 mld USD. Szacuje się, że prace zakończą się przed Expo 2020.

3. Zasoby

Rozpoczynając działalność przy wyborze lokalizacji należy mieć na względzie między innymi takie aspekty jak dostęp do zasobów gospodarczych, bez których żadna firma duża czy mała nie będzie dobrze prosperować. Emiraty Arabskie zapewniają dostęp do najważniejszych zasobów, które często są czynnikami decydującymi o wyborze konkretnej lokalizacji. Ponadto, fenomen ZEA to poczucie bezpieczeństwa, że konkretne te pokłady nie wyczerpią się.

  • Zasoby ludzkie - Specjaliści z 200 różnych krajów świata znaleźli swój dom w Dubaju. Co roku grono nowych śmiałków odwiedza Emiraty aby właśnie tu rozpocząć swoją karierę i zdobyć doświadczenie. Są to ludzie na każdym etapie kariery zawodowej, rozpoczynający od staży aż po weteranów z każdej możliwej dziedziny.

  • Zasoby energetyczne - przede wszystkim ropa naftowa oraz gaz ziemny, ale również inne produkty petrochemiczne. W ZEA dostępne są w ekonomicznych cenach.. Zasoby finansowe - majętność kraju widoczna na każdym kroku. Inwestowanie w nowe technologie. Fuzja, która miała miejsce paręnaście lat temu doprowadziła do powstania największego banku w regionie Emirates NBD Bank. Konsekwencje tego wydarzenia przyniosą jednak wiele możliwości dla przedsiębiorców, również w Emiratach. Przede wszystkim będą oni mogli dokonywać transakcji w większej niż dotychczas liczbie miejsc. Warto nadmienić, że dzięki fuzji banki staną się stabilniejsze a co za tym idzie powiększą się akcje kredytowe oraz zwiększą się pokłady finansowe na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych.​

4. Wielkie możliwości gospodarcze

Położenie Emiratów sprzyja rozwojowi handlu. Bez problemu można w tym zakresie współpracować z krajami usytuowanymi w Zatoce Perskiej, Afryki czy Azji. Położenie sprzyja rozszerzaniu swojej oferty handlowej a także zaprezentowaniu i rozreklamowaniu produktu czy usług wśród ponad 1,5 mld potencjalnych odbiorców w obrębie około 3000km. Poprzez organizację licznych targów międzynarodowych łatwo zdobyć nowe kontakty biznesowe i rozszerzyć swoją działalność. Jest również dużo łatwiej pozyskać liczne grono specjalistów jako swoich pracowników.

5. Kraj bez podatków

Na chwilę obecną w kraju nie ma podatków. Łatwiej o start z własnym biznesem, którego nie eliminują na samym początku wysokie koszta związane z obciążeniami podatkowymi. Gospodarka Emiratów ewoluowała niesamowicie szybko właśnie dzięki swoim przepisom podatkowym, które ułatwiają drogę w rozwijaniu biznesu. To między innymi dlatego coraz więcej obcokrajowców przyjeżdża do ZEA by prowadzić tu działalność. Warto jednak nadmienić, iż wszystkie kraje Zatoki Perskiej w tym także Emiraty Arabskie są coraz bliżej porozumienia w kwestii wprowadzenia systemu podatkowego od towarów i usług. Wprowadzenie VATu może nastąpić prawdopodobnie w 2018 roku. Szacuje się, że podatek będzie pobierany według jednej stawki i będzie on wynosił zaledwie 5%. Z czego niektóre towary oraz usługi (te związane z opieką zdrowotną oraz edukacją) przypuszczalnie pozostaną zwolnione z ponoszenia obowiązku podatkowego.

Trzeba mieć wielkie cele, aby mieć duże osiągnięcia. Własna działalność w Emiratach zdecydowanie do takich należy. Warto zapamiętać, że jeśli przedsiębiorca szuka miejsca godnego zaufania, bezpiecznego dla rozwoju, gdzie połączenie szlaków komunikacyjnych zapewnia perspektywę dla dalszego rozwoju - czas pomyśleć o tym aby swój biznes otworzyć właśnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W kraju, do którego przybywa coraz to więcej specjalistów z każdego zakątka świata. W kraju gdzie żyje się lepiej, szybciej, nowocześniej a przede wszystkim bezpieczniej.

#Zakładaniedziałalności #ZEA #Ekspansjazagraniczna #ZjednoczoneEmiratyArabskie #Marketing

Ostatnie posty

© 2020 by MK Business Link

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Google+ Social Icon

FOLLOW US:

  • w-facebook
  • Twitter Clean