Święta i dni wolne ustalone wg kalendarza muzułmańskiego/ księżycowego


Kalendarz muzułmański jest kalendarzem księżycowym zawierającym 12 miesięcy po 29 lub 30 dni, używany głównie do celów religijnych przez wyznawców islamu. Pierwszym rokiem kalendarza muzułmańskiego jest rok 622 stosowanego m.in. w Polsce kalendarza gregoriańskiego. Przed reformą Mahometa, kalendarz zawierał 13 miesięcy, z czego ostatni miesiąc miał 5-6 dni.

Pierwsi kalifowie kontynuowali reformę kalendarza zapoczątkowaną przez Mahometa. Za początek nowej ery uznano pierwszy dzień roku księżycowego, w którym odbyła się hidżra, czyli pielgrzymka Mahometa z Mekki do Medyny, 15 lub 16 lipca 622 roku (właściwy dzień hidżry to 24 września). Kolejne lata liczone są od tego roku, a dla odróżnienia od ery chrześcijańskiej są one dzisiaj oznaczane jako A.H. (łac. Anno Hegirae). 1 stycznia 2017 roku (wg kalendarza gregoriańskiego) trwał nadal rok 1438 A.H. Ponieważ długość roku wynosi 354,36 dnia, zatem początek roku przesuwa się w stosunku do kalendarza gregoriańskiego, w cyklach po około 33 lata.

W przeciwieństwie do większości znanych kalendarzy, długości miesięcy muzułmańskich nie są ustalone. Pierwszym dniem nowego miesiąca jest kolejny dzień po dniu, w którym księżyc został zobaczony po raz pierwszy w nowiu. Dzień trwa od zachodu do zachodu słońca. Jeśli ze względu na warunki atmosferyczne obserwacja nie jest możliwa, dzień trzydziesty jest dniem ostatnim miesiąca. W związku z tym nie można jasno określić przypadających świąt czy dni wolnych. Można je jedynie szacunkowo określić.

Na rok 2017 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Abu Dabi rząd wydał oficjalną listę świąt i dni wolnych przypadających na cały rok. Oczywiście dni określone są szacunkowo, gdyż w ostateczności zależy to od obserwacji księżyca. Poniżej lista świąt, która została wydana przez rząd w ZEA.

* Dokładne daty Islamskich świąt mogą się różnić od podanej daty, gdyż opierają się one na fazach i obserwacjach księżyca.

#ZEA #Dubaj #Marketing #ZjednoczoneEmiratyArabskie

Ostatnie posty

© 2020 by MK Business Link

FOLLOW US:

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Google+ Social Icon