AMAALA – ekskluzywny kompleks szansą dla polskich firm

17.10.2020 | Autor: Patrycja Dąbrowska | Wypowiedź: Małgorzata Panek - Kasińska

Ostatnie miesiące były niełatwe dla większości polskich przedsiębiorców z branży wyposażenia wnętrz eksportujących swoje produkty do krajów Bliskiego Wschodu. Lokalni przedsiębiorcy zamrozili inwestycje w zakresach, które nie były kluczowe i nastawili się na obserwację ogólnoświatowej sytuacji. W ostatnich tygodniach można jednak zauważyć, że branża zaczyna małymi krokami się odmrażać, a w Arabii Saudyjskiej wznowiono prace nad gigantycznym projektem, dla którego realizacji niezbędne będzie dostarczenie wielu elementów wyposażenia. Może warto przyjrzeć się tej inicjatywie?

Arabia Saudyjska trzykrotnie podnosi stawkę VAT

01.07.2020 | Autor: Patrycja Dąbrowska | Wypowiedź: Małgorzata Panek - Kasińska

Arabia Saudyjska od 1 lipca potraja swoją stawkę podatku VAT, aby wesprzeć budżet, który został mocno nadszarpnięty z powodu ostatnich spadków cen ropy i spowolnienia spowodowanego przez COVID-19. Największy światowy eksporter ropy naftowej mocno ucierpiał z powodu historycznie niskich cen surowca, a jednocześnie konieczności przeznaczenia środków na walkę z koronawirusem. Te elementy na pewno ograniczą tempo i skalę reform gospodarczych zainicjowanych przez księcia koronnego Mohammeda bin Salmana.

Zatoka Perska (Arabska) to region szukający żywności

07.06.2020 | Autor: Patrycja Dąbrowska | Wypowiedź: Małgorzata Panek - Kasińska

Zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego ludności świata jest wyzwaniem. Jest to obszar strategiczny do zabezpieczenia przez rządy każdego z krajów. Szczególne wyzwania stoją przed państwami, których zabezpieczenie w żywność w dużej mierze oparte jest na imporcie - w tym m.in. państwami GCC.  Polska, która obecnie boryka się z nadpodażą produkcji żywności, może zaoferować tym krajom rozwiązania, które pozwolą na połączenie nadpodaży ze wzmożonym popytem w krajach Bliskiego Wschodu.

ZEA. Kryzys szansą dla polskiego sektora cybersecurity

12.05.2020 | Autor: Małgorzata Panek-Kasińska | Wypowiedź: Arianna Aglietti

Społeczeństwo Bliskiego Wschodu jest ważnym odbiorcą technologii, rozrywki online, mediów cyfrowych i  społecznościowych. A przez wzrost bazy użytkowników online i zdecydowany niedobór infrastruktury bezpieczeństwa cybernetycznego, rośnie także podatność na zagrożenia.

W większości organizacji korporacyjnych w regionie Bliskiego Wschodu poziom ochrony przed atakującymi oceniono jako wyjątkowo niski.

Ramadan. Rola prezentu w biznesie z Bliskim Wschodem

24.04.2020 | Autor: Małgorzata Panek-Kasińska, Dominika Gozdecka

Dziś zaczyna się tegoroczny Ramadan. Jego pozytywną stroną dla ludzi biznesu jest wyższy popyt na towary i usługi oraz wyższa konsumpcja.

Ramadan to dziewiąty, najświętszy miesiąc kalendarza muzułmańskiego, w którym Koran został objawiony prorokowi Mohammadowi. Coroczne przestrzeganie postu w Ramadanie kiedy to muzułmanie muszą powstrzymywać się od jedzenia i picia od wschodu do zachodu słońca, jest uważane za jeden z pięciu filarów islamu. 

Koronawirus. EXPO 2020 coraz bliższe przesunięcia

22.04.2020 | Autor: Artur Osiecki | Wypowiedź: Małgorzata Panek-Kasińska

Dubaj z niecierpliwością czeka na ugoszczenie świata. Jednak w obecnych okolicznościach przełożenie EXPO jest jedyną słuszną decyzją pozwalającą na wykorzystanie potencjału tego wydarzenia w oczekiwanym zakresie. Nowy termin światowej wystawy pozwoli także Emiratom na jednoczesne celebrowanie złotego jubileuszu 50-lecia istnienia państwa. 

Perspektywy współpracy z branżą hotelarską w ZEA

19.04.2020 | Autor: Małgorzata Panek-Kasińska, Patrycja Dąbrowska

Polskie firmy powinny teraz szukać swoich szans na Bliskim Wschodzie, gdyż obecny kryzys sprzyja zmianie dostawców na tańszych i bardziej elastycznych.

Sektorem, który odnotował największy spadek przychodów po wybuchu epidemii COVID-19, jest branża turystyczna i hotelarska. W związku z całkowitym zawieszeniem lotów międzynarodowych do i z portów lotniczych, hotele i domy wakacyjne w ZEA stoją puste.

Koronawirus. EXPO 2020 odbędzie się rok później

15.04.2020 | Autor: Jarosław Kaczyński | Wypowiedź: Małgorzata Panek-Kasińska

Oficjalna decyzja o przełożeniu EXPO ma być ogłoszona po 21 kwietnia br. Wszystko jednak wskazuje na to, że wystawa światowa, którą po raz pierwszy ma gościć kraj arabski, odbędzie się rok później.

– Wszystkim zależy na jak najlepszej organizacji zarówno samej wystawy EXPO, jak i imprez towarzyszących. Całościowo, da to świetny efekt, wzmacniając odbiór regionu i przede wszystkim kraju organizującego..

© 2020 by MK Business Link

FOLLOW US:

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Google+ Social Icon