Koronawirus.

EXPO 2020 odbędzie się rok później

15 kwietnia 2020

Autor: Jarosław Kaczyński 

Wypowiedź: Małgorzata Panek-Kasińska

Źródło: https://firma.rp.pl/nowe-rynki/expo-2020/5469-koronawirus-expo-2020-odbedzie-sie-rok-pozniej

Oficjalna decyzja o przełożeniu EXPO ma być ogłoszona po 21 kwietnia br. Wszystko jednak wskazuje na to, że wystawa światowa, którą po raz pierwszy ma gościć kraj arabski, odbędzie się rok później.

Wątpliwości dotyczące organizacji EXPO 2020 w pierwotnie planowanych terminach (20 października 2020 r. – 10 kwietnia 2021 r.) pojawiły się już pod koniec marca br. Oczywiście za sprawą ogólnoświatowej pandemii koronawirusa. 

Międzynarodowe wystawy EXPO są nie tylko wielkim wydarzeniem promocyjnym. Są szansą dla krajów-uczestników na zaprezentowanie innowacji, ale są też ogromnym zastrzykiem finansowym dla organizatorów i kraju, w którym się odbywają. Przyznanie w 2014 roku organizacji wydarzenia Dubajowi miało i ma przynieść zyski finansowo-gospodarcze całym Zjednoczonym Emiratom Arabskim (ZEA). Według szacunków organizacja wystawy ma doprowadzić do wzrostu PKB w ZEA nawet o 1,5 proc. A to przekłada się na zyski liczone w miliardach dolarów.

– Wszystkim zależy na jak najlepszej organizacji zarówno samej wystawy EXPO, jak i imprez towarzyszących. Całościowo, da to świetny efekt, wzmacniając odbiór regionu i przede wszystkim kraju organizującego – mówi Małgorzata Panek-Kasińska, prezes firmy MK Business Link, która pomaga w udziale polskich firm w wydarzeniach targowo-wystawowych w regionie Zatoki Perskiej. – Obecnie, z powodu ogólnej sytuacji w regionie i na świecie, organizatory wstrzymują decyzję dotyczącą organizacji, terminów lub odwołania wydarzeń w całym regionie, licząc na unormowanie się sytuacji – dodaje.

© 2020 by MK Business Link

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Google+ Social Icon

FOLLOW US:

  • w-facebook
  • Twitter Clean