EXPO w Dubaju

– są dotacje dla MŚP na promocję

23 marca 2021

Autor: Artur Osiecki 

Wypowiedź: Małgorzata Panek-Kasińska

Źródło: https://firma.rp.pl/nowe-rynki/12296-expo-w-dubaju-zea-parp-dotacje-go-to-brand-expo-2020-bliski-wschod

Z puli 50 mln zł, którą oferuje PARP, pojedynczy przedsiębiorca może pozyskać nawet 455 650 zł. Czasu zostało jednak niewiele, bo wnioski o dofinansowanie można składać do 29 marca br.

Światowa wystawa EXPO w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, która pierwotnie miała się rozpocząć na jesieni 2020 r. zbliża się wielkimi krokami. Nowy, tegoroczny termin tego półrocznego wydarzenia to 1 października 2021 r. – 31 marca 2022 r. Wciąż jest więc trochę czasu, aby pozyskać i efektywnie wykorzystać środki unijne pochodzące z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na promocję marek produktowych na rynkach Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) i innych krajów Zatoki Perskiej (Arabskiej). Dotacje te oferuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w konkursie „Go to Brand – EXPO 2020”. To pieniądze, po które mogą sięgnąć rodzime mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

– Na rynkach Bliskiego Wschodu otwierają się bardzo szerokie perspektyw także dla polskiego biznesu. Szczególnie w kontekście wystawy EXPO w Dubaju, ale też mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze, które odbędą się w 2022 r. – mówi Małgorzata Panek-Kasińska, prezes MK Bussines Link, firmy która od lat wspiera polskich przedsiębiorców w ekspansji na rynki Bliskiego Wschodu, a w szczególności na rynek emiracki.

– Emiraty świetnie poradziły sobie z pandemią. I kontynuują swoje bogate tradycje targowe. Jest to jeden z niewielu krajów na świecie, który organizuje znów, i to na bieżąco, targi w wersji tradycyjnej. Ich efektywność jest zdumiewająco wysoka. Przyciągają one wystawców i odbiorców, którzy są stricte zorientowani na biznes i handel międzynarodowy – dodaje Panek-Kasińska. W jej ocenie to dobra szansa dla polskich firm, które myślą o rozwoju eksportu.

 

– Najbliższa duża impreza wystawiennicza w ZEA rusza już 31 maja br. To targi The Hotel Show Dubai. Co ważne, Polska jest na nich krajem partnerskim. Co za tym idzie polscy producenci będą szczególnie promowani przez organizatora targów – dodaje prezes MK Bussines Link.

© 2020 by MK Business Link

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Google+ Social Icon

FOLLOW US:

  • w-facebook
  • Twitter Clean