Koronawirus.

EXPO 2020 coraz bliższe przesunięcia

22 kwietnia 2020

Autor: Artur Osiecki

Wypowiedź: Małgorzata Panek-Kasińska

Źródło: https://firma.rp.pl/nowe-rynki/expo-2020/5580-koronawirus-expo-coraz-blizsze-przesuniecia

Od nowego terminu EXPO w Dubaju dzieli świat już tylko jeden krok w postaci głosowania państw członkowskich zrzeszonych w Biurze Wystaw Światowych.

Biuro Wystaw Światowych w Paryżu przychyliło się do rekomendacji rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Komitetu Sterującego EXPO 2020 Dubaj, aby ze względu na pandemię koronawirusa przesunąć Wystawę Światową EXPO o rok. Biuro wydało w tej sprawie specjalny komunikat.

W celu uprawomocnienia decyzji o przesunięciu EXPO odbędzie się jeszcze głosowanie państw członkowskich Biura Wystaw Światowych. Wystawa zostanie w pełni oficjalnie przesunięta jeśli za zmianą terminu na późniejszy zagłosuje 2/3 państw członkowskich. Wydaje się to być jednak formalnością, gdyż organizacja EXPO w br. z oczywistych względów nie ma większego sensu.

– Dubaj z niecierpliwością czeka na ugoszczenie świata. Jednak w obecnych okolicznościach przełożenie EXPO jest jedyną słuszną decyzją pozwalającą na wykorzystanie potencjału tego wydarzenia w oczekiwanym zakresie. Nowy termin światowej wystawy pozwoli także Emiratom na jednoczesne celebrowanie złotego jubileuszu 50-lecia istnienia państwa. A to zapowiada, że całe wydarzenie może być jeszcze ciekawsze – mówi Małgorzata Panek-Kasińska, prezes MK Business Link, ekspertka ds. rynków bliskowschodnich.

– Ponadto, przesunięcie terminu wystawy w Dubaju pozwoli uczestnikom jeszcze lepiej wdrożyć przygotowywane obecnie strategie ekspansji oraz realnie przełożyć pomysły na działania. Wszyscy liczymy na to, że EXPO już w 2021 r. odbędzie się w znacznie bardziej stabilnym okresie, w którym wszyscy będziemy mogli się zjednoczyć uczestnicząc w wystawie światowej – dodaje Panek-Kasińska.

Rekomendowany nowy termin EXPO w Dubaju to 1 października 2021 r. – 31 marca 2022 r.

© 2020 by MK Business Link

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Google+ Social Icon

FOLLOW US:

  • w-facebook
  • Twitter Clean