Perspektywy współpracy z branżą hotelarską w ZEA

19 kwietnia 2020

Autor: Małgorzata Panek-Kasińska, Patrycja Dąbrowska

Źródło: https://firma.rp.pl/nowe-rynki/5540-perspektywy-wspolpracy-z-branza-hotelarska-w-zea

Polskie firmy powinny teraz szukać swoich szans na Bliskim Wschodzie, gdyż obecny kryzys sprzyja zmianie dostawców na tańszych i bardziej elastycznych.

Sektorem, który odnotował największy spadek przychodów po wybuchu epidemii COVID-19, jest branża turystyczna i hotelarska. W związku z całkowitym zawieszeniem lotów międzynarodowych do i z portów lotniczych, hotele i domy wakacyjne w ZEA stoją puste.

O tej porze roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) mieliśmy normalnie do czynienia z końcówką szczytu sezonu turystyki przyjazdowej, wypoczynkowej oraz biznesowej. Zaś obłożenie w hotelach wynosiło ok. 85%. Aktualnie wynosi ono niecałe 20%. Ceny pokoi osiągnęły najniższe poziomy. Stawki są obniżane z dnia na dzień. Proponuje się przedpłaty za przyszłe rezerwacje z możliwością bezkosztowych re-bookingów. Przekłada się to na złe wieści dla branży hotelarskiej i perspektywy osiągnięcia rentowności w 2020 r.

Jednak branża liczy na normalizację i odbicie w 2021 r. W tym również w związku ze światową wystawą EXPO w Dubaju, która z dużym prawdopodobieństwem zostanie przełożona o rok. Z okresu 20.10.2020 – 20.04.2021 na okres 1.10.2021 – 31.03.2022.

© 2020 by MK Business Link

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Google+ Social Icon

FOLLOW US:

  • w-facebook
  • Twitter Clean